R E S U L T A T                                         SIDA: 1
      TÄVLING  : Malmo Open 2013                             DATUM: 2013-02-10
      PLATS    : Aqvakul                                       TID: 11:22
      ARRANGÖR : Malmo KK
      BASSÄNG  : 25m-BASSÄNG
 
   GREN: 1  FIFH CUP 50 FR            A-FINAL
 
               KLASS: Ö
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND                                50 m
  1. Lina Watz                         Karlstads Simsällskap                                             30.06
  2. Pernilla Lindberg                 SK So2                                                            30.72
  3. Maja Reichard                     Nacka Hi                       SWE                                31.71
  4. Linnea Backman                    Solens IF                      SWE                                33.04
  5. Malin Jonsson                     Fifh                           SWE                                34.99
  6. Nadja Joy                         Haslev SK                                                         35.86
 
 
   GREN: 1  FIFH CUP 50 FR            B-FINAL
 
  7. Bara Bergmann                     Osp Iceland                    ISL                                36.47
  8. Edit Sjostrand                    Varbergs Sim                                                      38.27
  9. Louise Pedersen                   Haslev SK                                                         40.34
 10. Ylva Soderholm                    Solens IF                      SWE                                41.47
 11. Ann Christine Nordvall            Solens IF                      SWE                                42.38
 12. Josefine Busk                     Södertälje Simsällskap                                            42.99
 
   GREN: 2  FIFH CUP 50 FR            A-FINAL
 
               KLASS: Ö
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND                                50 m
  1. Jon M Sverrisson                  Osp Iceland                    ISL                                25.43
  2. Rasmus Lindstrom                  Solens IF                      SWE                                27.48
  3. Andreas Nord                      Osby Simsällskap                                                  28.07
  4. Ludvig Nyren                      Säffle Simsällskap                                                28.40
  5. Sebastian Karlsson                Karlskrona Simsällskap                                            30.27
  6. Jakob Sjolander                   IF Rycket                                                         30.32
 
 
   GREN: 2  FIFH CUP 50 FR            B-FINAL
 
  7. Gustav Ljungberg                  Kfum Kometerna                                                    31.03
  8. Gudmundur Hermansson              Ifr                            ISL                                31.10
  9. Jimmy Norin                       Solens IF                      SWE                                31.67
 10. Sigurdur Gudmundsson              Nes                            ISL                                31.84
 11. Kristoffer Lindstrom              Skellefteå Simklubb                                               32.04
 12. Adrian Erwin                      Fjordur                        ISL                                33.45
 
   GREN: 3  100 FR S1 S4              FINAL
 
               KLASS: S2
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
  1. Karen Axelsdottir                 Osp Iceland                    ISL   1:53.70                    3:50.38
 
               KLASS: S4
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
  1. Jennie Ekstrom                    Varabygdens Simsällskap                56.10                    1:55.23
 
   GREN: 5  25 FJ K1 K4               FINAL
 
               KLASS: K1
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND                                25 m
  1. Maja  Przeklasa                   Maribo Hi                      DEN                                24.81
  2. Inga B Vilhjalmsdottir            Osp Iceland                    ISL                                29.79
  3. Elin H Geirmundsdottir            Osp Iceland                    ISL                                33.63
  4. Emelie Bengtsson                  IF 3 Hjartan                   SWE                                38.40
  5. Gunnhildur B Bergsdottir          Osp Iceland                    ISL                                41.44
 
               KLASS: K2
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND                                25 m
  1. Emma Idesjo                       Nacka Hi                       SWE                                29.53
  2. Emma Danielsson                   Nacka Hi                       SWE                                36.28
  3. Linnea Nordstrom                  Nacka Hi                       SWE                                37.60
 
   GREN: 6  25 FJ K1 K4               FINAL
 
               KLASS: K1
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND                                25 m
  1. Lukas Fajersson           98      Simsällskapet Iden             SWE                                23.75
  2. Mar Gunnarsson                    Nes                            ISL                                26.44
  3. Tobias Klasson                    Deje Simsällskap                                                  27.91
  4. Hjalti G Gudmundsson              Osp Iceland                    ISL                                51.84
 
               KLASS: K4
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND                                25 m
  1. Rasmus Lindstrom                  Solens IF                      SWE                                13.97
 
   GREN: 7  200 FRS5 S14              FINAL
 
               KLASS: S6
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m    100 m    150 m    200 m
  1. Hedvig Henning Bruce              Nacka Hi                       SWE   1:00.50  2:05.84  3:11.18  4:18.42
  2. Katrina Nasslander Cruz           Nacka Hi                       SWE   1:04.12  2:12.65  3:23.71  4:31.67
  3. Maja Grahm                        Mölndals Allmänna Simsällskap        1:23.09  2:57.50  4:33.24  6:10.85
 
               KLASS: S8
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m    100 m    150 m    200 m
  1. Sara Rurfors                      Falkenbergs Simsällskap              1:04.53  2:14.69  3:26.20  4:30.31
 
               KLASS: S11
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m    100 m    150 m    200 m
  1. Vaka Run Torsdottir               Fjordur                        ISL   1:08.49  2:24.46  3:44.40  5:00.99
 
               KLASS: S14
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m    100 m    150 m    200 m
  1. Pernilla Lindberg                 SK So2                                 32.69  1:07.37  1:43.12  2:18.87
  2. Nadja Joy                         Haslev SK                              38.40  1:22.29  2:06.59  2:50.12
  3. Bara Bergmann                     Osp Iceland                    ISL     39.64  1:22.35  2:07.27  2:52.99
  4. Ellenor Engberg                   Solens IF                      SWE   1:32.52  2:23.75  3:16.39  3:16.39
  5. Louise Pedersen                   Haslev SK                              42.86  1:34.20  2:28.16  3:21.25
  6. Rose Marie Robertsson             Varbergs Sim                         1:33.58  2:32.06  3:26.76  3:26.76
  7. Josefine Busk                     Södertälje Simsällskap               1:37.73  2:33.03  3:27.08  3:27.08
  8. Dora Maria Fransdottir            Fjordur                        ISL     47.94  1:40.97  2:35.35  3:28.45
  9. Elsa Sigvaldsdottir               Fjordur                        ISL   1:45.78  2:44.55  3:36.81  3:36.81
 10. Elin Andersson                    Falkenbergs Simsällskap              1:48.17  2:45.55  3:42.99  3:42.99
 11. Signe Vestergard                  Maribo Hi                      DEN     46.93  1:44.98  2:45.35  3:44.92
 12. Maria Carlsson                    Kfum Kometerna                         51.04  1:51.30  2:54.04  3:54.64
 13. Hildur Sigurdardottir             Osp Iceland                    ISL   1:03.86  2:13.41  3:26.79  4:38.33
 14. Louise Anholm                     Rhif Danmark                   DAN   1:10.16  2:30.04  3:52.12  4:58.29
 15. Linda Jensen                      Maribo Hi                      DEN   1:14.64  2:40.52  4:10.31  5:42.19
 
   GREN: 8  200 FR S5 S14             FINAL
 
               KLASS: S5
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m    100 m    150 m    200 m
  1. Bjorn Erkus                       Nacka Hi                       SWE     58.53  2:02.19  3:04.72  4:06.48
 
               KLASS: S6
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m    100 m    150 m    200 m
  1. Karl Forsman                      Krokoms HIF                            44.67  1:32.28  2:20.40  3:06.92
  2. Albin Oscarsson                   Örebro Simallians                      44.71  1:38.42  2:37.17  3:33.36
 
               KLASS: S7
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m    100 m    150 m    200 m
  1. David Karlsson                    Falkenbergs Simsällskap                52.27  1:56.07  2:59.14  4:02.13
 
               KLASS: S9
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m    100 m    150 m    200 m
  1. Gudmundur Hermansson              Ifr                            ISL     33.84  1:11.01  1:49.11  2:27.57
 
               KLASS: S10
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m    100 m    150 m    200 m
  1. Ludvig Nyren                      Säffle Simsällskap                     30.93  1:04.02  1:37.39  2:10.84
  2. Kristoffer Lindstrom              Skellefteå Simklubb                    34.28  1:12.32  1:52.01  2:29.99
  3. Christoffer Lyckberg              Varbergs Sim                           39.82  1:26.95  2:20.33  3:16.14
 
               KLASS: S11
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m    100 m    150 m    200 m
  1. Gudfinnur Karlsson                Fjordur                        ISL     45.17  1:32.45  2:20.45  3:06.61
 
               KLASS: S14
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m    100 m    150 m    200 m
  1. Jon M Sverrisson                  Osp Iceland                    ISL     27.53    57.58  1:29.89  2:03.53
  2. Andreas Nord                      Osby Simsällskap                       29.55  1:02.74  1:37.46  2:12.21
  3. Gustav Ljungberg                  Kfum Kometerna                         32.70  1:10.28  1:50.87  2:32.00
  4. Adrian Erwin                      Fjordur                        ISL     35.12  1:15.10  1:56.85  2:39.06
  5. Sigurdur Gudmundsson              Nes                            ISL     36.61  1:19.23  2:04.80  2:49.38
  6. Anton Daggert                     Örebro Simsällskap                     37.28  1:19.55  2:05.95  2:51.88
  7. Kristjan Jonsson                  Osp Iceland                    ISL     38.80  1:22.72  2:08.02  2:52.44
  8. Amundur Aor Asmundsson            Fjordur                        ISL     39.22  1:26.30  2:15.62  3:01.73
  9. Daniel L Solvason                 Osp Iceland                    ISL     38.41  1:27.18  2:19.11  3:10.99
 10. Agnar Mar Bjorgvinsson            Fjordur                        ISL     38.91  1:25.58  2:17.89  3:11.30
 11. Anders Streijffert                IF 3 Hjartan                   SWE     42.15  1:29.62  2:20.86  3:14.67
 12. Bo Bertelsen                      Rhif Danmark                   DAN     42.25  1:32.04  2:26.01  3:22.63
 13. Lasse Anholm                      Rhif Danmark                   DAN     44.59  1:37.05  2:33.95  3:26.85
 14. Robert Isak Jonsson               Fjordur                        ISL     46.16  1:41.25  2:36.83  3:28.99
 15. Jon P Jonsson                     Osp Iceland                    ISL     48.69  1:46.96  2:42.83  3:34.77
 16. Robert Erwin                      Fjordur                        ISL     48.71  1:47.33  2:45.74  3:50.68
 17. Andri Hilmarsson                  Osp Iceland                    ISL     51.97  1:56.35  3:08.97  4:20.80
 18. Gardar Freyr Irisarson            Fjordur                        ISL     55.77  2:01.00  3:11.44  4:24.00
 19. Michelle Reynolds                 Rhif Danmark                   DAN     59.71  2:09.93  3:22.14  4:30.01
 20. Hallgrimur Atli Heimisson         Fjordur                        ISL   1:02.95  2:12.84  3:22.13  4:31.59
 21. Henrik Iversen                    Maribo Hi                      DEN     58.62  2:10.69  3:22.20  4:32.75
 22. Alti M Haraldsson                 Osp Iceland                    ISL     59.70  2:10.15  3:24.08  4:33.78
 23. Hampus Mansson                    Furuboda                       SWE     55.34  2:05.53  3:21.46  4:35.86
 24. Hasse Jansson                     Falkenbergs Simsällskap              1:16.29  2:43.49  4:11.67  5:32.22
 
   GREN: 9  50 FR K1 K4               FINAL
 
               KLASS: K1
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND                                50 m
  1. Elin H Geirmundsdottir            Osp Iceland                    ISL                                46.81
  2. Kristlaug Halldorsdottir          Nes                            ISL                                51.59
  3. Maja  Przeklasa                   Maribo Hi                      DEN                                51.80
  4. Inga B Vilhjalmsdottir            Osp Iceland                    ISL                                58.48
  5. Emelie Bengtsson                  IF 3 Hjartan                   SWE                              1:00.33
  6. Therese Mattsson                  Krokoms HIF                                                     1:07.29
  7. Katrin A Hreidarsdottir           Osp Iceland                    ISL                              1:07.58
  8. Gunnhildur B Bergsdottir          Osp Iceland                    ISL                              1:09.95
  9. Karolina Brannman                 Mölndals Allmänna Simsällskap                                   2:36.82
 
               KLASS: K2
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND                                50 m
  1. Ida Wulf Andersson        98      Fifh                           SWE                                48.75
  2. Emma Idesjo                       Nacka Hi                       SWE                                51.27
  3. Linnea Nordstrom                  Nacka Hi                       SWE                                58.66
  4. Emma Danielsson                   Nacka Hi                       SWE                              1:06.61
 
   GREN: 10 50 FR K1 KL4              FINAL
 
               KLASS: K1
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND                                50 m
  1. Nemanja Tadic                     Sve Je Moguce Belgrad                                             34.51
  2. Tobias Klasson                    Deje Simsällskap                                                  37.09
  3. Lukas Fajersson           98      Simsällskapet Iden             SWE                                37.19
  4. Mar Gunnarsson                    Nes                            ISL                                37.57
  5. Teo Renlund                       Solens IF                      SWE                                39.22
  6. Erik Waldstam                     Mölndals Allmänna Simsällskap                                     41.13
  7. Lukas Antonsson                   Varbergs Sim                                                    1:03.12
  8. Hjalti G Gudmundsson              Osp Iceland                    ISL                              1:10.79
  9. Leo Baldursson                    Nes                            ISL                              1:29.91
 
               KLASS: K4
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND                                50 m
  1. Rasmus Lindstrom                  Solens IF                      SWE                                28.78
 
   GREN: 11 100 ME S1 S14             FINAL
 
               KLASS: SM3
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
  1. Jennie Ekstrom                    Varabygdens Simsällskap              1:05.45                    2:15.21
 
               KLASS: SM6
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
  1. Agnes Kramer                      IF 3 Hjartan                   SWE   1:01.69                    2:05.04
  2. Maja Grahm                        Mölndals Allmänna Simsällskap        1:32.16                    2:58.95
 
               KLASS: SM9
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
  1. Elin Fanney Olafsdottir           Fjordur                        ISL     57.66                    2:01.09
     Johanna Wennberg                  Mölndals Allmänna Simsällskap                                       DSQ
 
               KLASS: SM10
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
  1. Lina Watz                         Karlstads Simsällskap                  34.20                    1:15.08
  2. Malin Jonsson                     Fifh                           SWE     41.71                    1:30.46
 
               KLASS: S11
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
  1. Maja Reichard                     Nacka Hi                       SWE     39.95                    1:23.69
 
               KLASS: S14
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
  1. Pernilla Lindberg                 SK So2                                 37.37                    1:17.50
  2. Linnea Backman                    Solens IF                      SWE     39.85                    1:27.72
  3. Bara Bergmann                     Osp Iceland                    ISL     43.50                    1:33.89
  4. Nadja Joy                         Haslev SK                              46.00                    1:36.56
  5. Edit Sjostrand                    Varbergs Sim                           43.80                    1:36.60
  6. Ann Christine Nordvall            Solens IF                      SWE     48.63                    1:43.94
  7. Ylva Soderholm                    Solens IF                      SWE     50.20                    1:45.71
  8. Johanna Hasselryd                 Solens IF                      SWE     53.29                    1:52.58
  9. Signe Vestergard                  Maribo Hi                      DEN     58.70                    1:55.94
 10. Dora Maria Fransdottir            Fjordur                        ISL   1:00.79                    1:57.08
 11. Mia Lamberg                       Krokoms HIF                          1:01.15                    2:01.88
 12. Joanna Goransson                  Falkenbergs Simsällskap                56.72                    2:06.23
 13. Hanna Goransson                   Falkenbergs Simsällskap              1:03.17                    2:15.29
 14. Hildur Sigurdardottir             Osp Iceland                    ISL   1:12.89                    2:25.90
     Lisa Sjolin                       Mölndals Allmänna Simsällskap                                       DSQ
 
   GREN: 12 100 ME S1 S14             FINAL
 
               KLASS: SM6
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
  1. Albin Oscarsson                   Örebro Simallians                    1:02.72                    2:05.98
 
               KLASS: SM7
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
  1. Niklas Andersson                  Mölndals Allmänna Simsällskap          49.04                    1:41.30
 
               KLASS: SM10
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
  1. Ludvig Nyren                      Säffle Simsällskap                     36.15                    1:17.92
  2. Kristoffer Lindstrom              Skellefteå Simklubb                    37.98                    1:22.56
 
               KLASS: S14
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
  1. Jon M Sverrisson                  Osp Iceland                    ISL     30.29                    1:05.93
  2. Andreas Nord                      Osby Simsällskap                       33.17                    1:10.13
  3. Sebastian Karlsson                Karlskrona Simsällskap                 33.20                    1:15.94
  4. Jakob Sjolander                   IF Rycket                              35.76                    1:16.92
  5. Gustav Ljungberg                  Kfum Kometerna                         38.13                    1:22.66
  6. Jimmy Norin                       Solens IF                      SWE     37.31                    1:23.09
  7. Adrian Erwin                      Fjordur                        ISL     41.90                    1:27.21
  8. Kristjan Jonsson                  Osp Iceland                    ISL     43.73                    1:33.56
  9. Amundur Aor Asmundsson            Fjordur                        ISL     45.26                    1:36.78
 10. Sigurdur Gudmundsson              Nes                            ISL     46.54                    1:37.94
 11. Anton Daggert                     Örebro Simsällskap                     47.71                    1:39.03
 12. Gudmundur Margeirsson             Nes                            ISL     48.68                    1:41.73
 13. Anders Streijffert                IF 3 Hjartan                   SWE     48.50                    1:43.15
 14. Agnar Mar Bjorgvinsson            Fjordur                        ISL     49.54                    1:44.44
 15. Robert Isak Jonsson               Fjordur                        ISL     51.51                    1:45.85
 16. Henrik Iversen                    Maribo Hi                      DEN   1:12.88                    2:22.73
 17. David Andersson                   Södertälje Simsällskap               1:13.89                    2:32.99
     Daniel L Solvason                 Osp Iceland                    ISL                                  DSQ
     Gardar Freyr Irisarson            Fjordur                        ISL                                  DSQ
     Dusan Marisavljevic               Sve Je Moguce Belgrad                  59.71                    1:58.91 EXTRA DELTAGARE
 
   GREN: 13 50 RY S1 S4               FINAL
 
               KLASS: S2
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND                                50 m
  1. Karen Axelsdottir                 Osp Iceland                    ISL                              1:52.14
 
               KLASS: S4
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND                                50 m
  1. Jennie Ekstrom                    Varabygdens Simsällskap                                         1:01.62
 
   GREN: 14 50 RY S1 S4               FINAL
 
               KLASS: S3
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND                                50 m
  1. Mikael Fredriksson                Örebro Simallians                                                 56.97
 
   GREN: 15 100 RY S5 S14             FINAL
 
               KLASS: S6
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
  1. Agnes Kramer                      IF 3 Hjartan                   SWE     55.39                    1:57.10
     Katrina Nasslander Cruz           Nacka Hi                       SWE                                  DSQ
 
               KLASS: S8
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
     Sara Rurfors                      Falkenbergs Simsällskap                                             DSQ
 
               KLASS: S9
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
  1. Elin Fanney Olafsdottir           Fjordur                        ISL   1:02.00                    2:06.42
 
               KLASS: S11
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
  1. Vaka Run Torsdottir               Fjordur                        ISL   1:09.94                    2:25.13
 
               KLASS: S14
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
  1. Pernilla Lindberg                 SK So2                                 38.52                    1:18.74
  2. Nadja Joy                         Haslev SK                              47.92                    1:38.11
  3. Bara Bergmann                     Osp Iceland                    ISL     48.65                    1:38.46
  4. Louise Pedersen                   Haslev SK                              48.92                    1:41.46
  5. Edit Sjostrand                    Varbergs Sim                           48.07                    1:41.60
  6. Ann Christine Nordvall            Solens IF                      SWE     52.03                    1:47.93
  7. Ylva Soderholm                    Solens IF                      SWE     51.22                    1:48.36
  8. Ellenor Engberg                   Solens IF                      SWE     54.93                    1:53.63
  9. Josefine Busk                     Södertälje Simsällskap                 55.25                    1:57.35
 10. Johanna Hasselryd                 Solens IF                      SWE     57.97                    1:59.41
 11. Rose Marie Robertsson             Varbergs Sim                           59.87                    2:02.09
 12. Dora Maria Fransdottir            Fjordur                        ISL   1:00.94                    2:02.46
 13. Elsa Sigvaldsdottir               Fjordur                        ISL     59.70                    2:02.88
 14. Joanna Goransson                  Falkenbergs Simsällskap                59.84                    2:07.67
 15. Signe Vestergard                  Maribo Hi                      DEN   1:00.84                    2:11.07
 16. Maria Karlsson                    Krokoms HIF                          1:05.64                    2:22.96
 17. Sandra Lind Valgeirsdottr         Fjordur                        ISL   1:10.68                    2:27.85
 18. Stina Rothoff                     Krokoms HIF                          1:09.47                    2:33.48
 19. Hildur Sigurdardottir             Osp Iceland                    ISL   1:16.18                    2:36.37
 20. Stina Gustafsson                  Varbergs Sim                         1:17.26                    2:42.95
 21. Louise Anholm                     Rhif Danmark                   DAN   1:28.19                    2:50.77
 22. Elin Lindberg                     Krokoms HIF                          1:28.19                    2:56.78
 23. Linda Jensen                      Maribo Hi                      DEN   1:34.05                    3:18.09
 24. Lisa Sjolin                       Mölndals Allmänna Simsällskap        1:38.40                    3:21.86
     Elin Andersson                    Falkenbergs Simsällskap                                             DSQ
 
   GREN: 16 100 RY S5 S14             FINAL
 
               KLASS: S5
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
  1. Bjorn Erkus                       Nacka Hi                       SWE   1:15.86                    2:38.48
 
               KLASS: S6
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
  1. Karl Forsman                      Krokoms HIF                            51.47                    1:43.11
 
               KLASS: S7
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
  1. Niklas Andersson                  Mölndals Allmänna Simsällskap          45.17                    1:33.17
  2. David Karlsson                    Falkenbergs Simsällskap                57.04                    2:01.84
 
               KLASS: S9
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
  1. Gudmundur Hermansson              Ifr                            ISL     40.99                    1:24.32
  2. Eje Olli                          Mölndals Allmänna Simsällskap          54.71                    1:52.64
 
               KLASS: S10
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
  1. Ludvig Nyren                      Säffle Simsällskap                     36.73                    1:15.52
  2. Kristoffer Lindstrom              Skellefteå Simklubb                    38.33                    1:18.52
 
               KLASS: S11
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
  1. Gudfinnur Karlsson                Fjordur                        ISL     51.11                    1:44.46
 
               KLASS: S14
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
  1. Jon M Sverrisson                  Osp Iceland                    ISL     33.47                    1:10.76
  2. Andreas Nord                      Osby Simsällskap                       36.33                    1:13.07
  3. Sebastian Karlsson                Karlskrona Simsällskap                 34.76                    1:14.80
  4. Jakob Sjolander                   IF Rycket                              38.58                    1:19.93
  5. Gustav Ljungberg                  Kfum Kometerna                         39.24                    1:24.58
  6. Jimmy Norin                       Solens IF                      SWE     41.29                    1:25.51
  7. Kristjan Jonsson                  Osp Iceland                    ISL     45.32                    1:33.04
  8. Adrian Erwin                      Fjordur                        ISL     45.50                    1:34.88
  9. Amundur Aor Asmundsson            Fjordur                        ISL     47.85                    1:39.11
 10. Sigurdur Gudmundsson              Nes                            ISL     49.25                    1:43.01
 11. Anton Daggert                     Örebro Simsällskap                     51.25                    1:48.13
 12. Robert Isak Jonsson               Fjordur                        ISL     52.90                    1:48.80
 13. Lasse Anholm                      Rhif Danmark                   DAN     53.43                    1:49.86
 14. Agnar Mar Bjorgvinsson            Fjordur                        ISL     51.74                    1:52.51
 15. Anders Streijffert                IF 3 Hjartan                   SWE     54.14                    1:52.68
 16. Jon P Jonsson                     Osp Iceland                    ISL     53.02                    1:53.34
 17. Daniel L Solvason                 Osp Iceland                    ISL     53.89                    2:01.77
 18. Michelle Reynolds                 Rhif Danmark                   DAN   1:03.92                    2:05.14
 19. Thomas Lindgren                   Krokoms HIF                          1:01.03                    2:11.14
 20. Robert Erwin                      Fjordur                        ISL     59.47                    2:11.90
 21. Andri Hilmarsson                  Osp Iceland                    ISL   1:01.60                    2:13.82
 22. Henrik Andersen                   Maribo Hi                      DEN   1:04.81                    2:18.69
 23. Gardar Freyr Irisarson            Fjordur                        ISL   1:05.68                    2:19.14
 24. Peter Reschke                     IF 3 Hjartan                   SWE   1:09.80                    2:20.71
 25. Alti M Haraldsson                 Osp Iceland                    ISL   1:08.10                    2:21.02
 26. David Andersson                   Södertälje Simsällskap               1:06.82                    2:25.00
     Erik Norelius                     Krokoms HIF                          1:09.10                    2:25.00
 28. Hasse Jansson                     Falkenbergs Simsällskap              1:13.44                    2:28.68
 29. Henrik Iversen                    Maribo Hi                      DEN   1:13.31                    2:35.38
 30. Hallgrimur Atli Heimisson         Fjordur                        ISL   1:14.41                    2:35.89
 31. Erik Soderlund                    Krokoms HIF                          1:16.67                    2:41.08
 32. Murat Simsek                      IF 3 Hjartan                   SWE   1:13.54                    2:41.80
 
   GREN: 17 25 RY K1 K4               FINAL
 
               KLASS: K1
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND                                25 m
  1. Therese Mattsson                  Krokoms HIF                                                       28.60
  2. Maja  Przeklasa                   Maribo Hi                      DEN                                28.78
  3. Inga B Vilhjalmsdottir            Osp Iceland                    ISL                                28.87
  4. Elin H Geirmundsdottir            Osp Iceland                    ISL                                29.38
  5. Gunnhildur B Bergsdottir          Osp Iceland                    ISL                                32.44
  6. Katrin A Hreidarsdottir           Osp Iceland                    ISL                                33.88
  7. Emelie Bengtsson                  IF 3 Hjartan                   SWE                                38.87
  8. Karolina Brannman                 Mölndals Allmänna Simsällskap                                   1:12.75
 
               KLASS: K2
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND                                25 m
  1. Emma Idesjo                       Nacka Hi                       SWE                                28.03
  2. Ida Wulf Andersson        98      Fifh                           SWE                                28.25
  3. Linnea Nordstrom                  Nacka Hi                       SWE                                30.68
  4. Emma Danielsson                   Nacka Hi                       SWE                                37.97
 
               KLASS: K3
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND                                25 m
  1. Marta Orrby Tillander             Eksjö Sim- O Livräddnings SS                                      39.44
 
   GREN: 18 25 RY K1 K4               FINAL
 
               KLASS: K1
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND                                25 m
  1. Tobias Klasson                    Deje Simsällskap                                                  19.72
  2. Erik Waldstam                     Mölndals Allmänna Simsällskap                                     22.75
  3. Lukas Fajersson           98      Simsällskapet Iden             SWE                                22.81
  4. Teo Renlund                       Solens IF                      SWE                                23.62
  5. Lukas Antonsson                   Varbergs Sim                                                      34.68
  6. Alexander Gudmundsson             Nes                            ISL                                37.22
  7. Hjalti G Gudmundsson              Osp Iceland                    ISL                                44.69
     Leo Baldursson                    Nes                            ISL                                  DSQ
 
   GREN: 19 50 BR SB1 SB5             FINAL
 
               KLASS: SB2
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND                                50 m
  1. Jennie Ekstrom                    Varabygdens Simsällskap                                         1:14.06
 
               KLASS: SB4
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND                                50 m
  1. Maja Grahm                        Mölndals Allmänna Simsällskap                                   1:13.24
 
   GREN: 20 50 BR SB1 SB5             FINAL
 
               KLASS: SB3
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND                                50 m
  1. Mikael Fredriksson                Örebro Simallians                                               1:09.24
 
               KLASS: SB4
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND                                50 m
  1. Bjorn Erkus                       Nacka Hi                       SWE                              1:17.43
 
               KLASS: SB5
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND                                50 m
  1. Karl Forsman                      Krokoms HIF                                                       48.75
  2. Albin Oscarsson                   Örebro Simallians                                                 58.98
 
   GREN: 21 100 BR SB6 S14            FINAL
 
               KLASS: SB6
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
  1. Agnes Kramer                      IF 3 Hjartan                   SWE     58.42                    2:04.85
 
               KLASS: SB9
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
  1. Malin Jonsson                     Fifh                           SWE     49.59                    1:48.50
  2. Johanna Wennberg                  Mölndals Allmänna Simsällskap          58.43                    2:02.25
 
               KLASS: S11
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
  1. Maja Reichard                     Nacka Hi                       SWE     40.84                    1:26.39
 
               KLASS: S14
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
  1. Pernilla Lindberg                 SK So2                                 40.93                    1:26.23
  2. Linnea Backman                    Solens IF                      SWE     44.95                    1:35.39
  3. Bara Bergmann                     Osp Iceland                    ISL     49.81                    1:45.68
  4. Ann Christine Nordvall            Solens IF                      SWE     53.83                    1:52.06
  5. Nadja Joy                         Haslev SK                              52.38                    1:53.98
  6. Elin Andersson                    Falkenbergs Simsällskap                53.93                    1:55.10
  7. Dora Maria Fransdottir            Fjordur                        ISL     54.34                    1:58.35
  8. Maria Carlsson                    Kfum Kometerna                         58.29                    2:03.74
  9. Mia Lamberg                       Krokoms HIF                          1:00.92                    2:05.00
 10. Signe Vestergard                  Maribo Hi                      DEN   1:02.61                    2:07.77
 11. Stina Rothoff                     Krokoms HIF                          1:00.71                    2:16.52
 12. Maria Karlsson                    Krokoms HIF                          1:06.10                    2:20.31
 13. Hanna Goransson                   Falkenbergs Simsällskap              1:04.70                    2:22.79
 14. Elsa Sigvaldsdottir               Fjordur                        ISL   1:11.70                    2:26.43
 15. Joanna Goransson                  Falkenbergs Simsällskap              1:07.52                    2:27.06
 16. Stina Gustafsson                  Varbergs Sim                         1:08.92                    2:29.13
 17. Linda Jensen                      Maribo Hi                      DEN   1:11.60                    2:33.41
 18. Hildur Sigurdardottir             Osp Iceland                    ISL   1:16.69                    2:37.13
 19. Ida Brandt                        Varbergs Sim                         1:10.06                    2:42.50
 20. Unnur Aevarsdottir                Nes                            ISL   1:11.04                    2:42.92
 21. Sandra Lind Valgeirsdottr         Fjordur                        ISL   1:16.57                    2:44.05
 22. Asgerour Gudmundsdottir           Nes                            ISL   1:11.22                    2:46.25
 23. Elin Lindberg                     Krokoms HIF                          1:37.03                    3:17.85
 24. Lisa Sjolin                       Mölndals Allmänna Simsällskap        1:37.90                    3:19.65
 
   GREN: 22 100 BR SB6 S14            FINAL
 
               KLASS: SB6
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
  1. Karl Forsman                      Krokoms HIF                            49.68                    1:43.08
 
               KLASS: SB7
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
  1. David Karlsson                    Falkenbergs Simsällskap                52.64                    1:53.89
 
               KLASS: SB9
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
  1. Gudmundur Hermansson              Ifr                            ISL     48.00                    1:43.96
 
               KLASS: S11
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
  1. Gudfinnur Karlsson                Fjordur                        ISL     53.99                    1:49.28
 
               KLASS: S14
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
  1. Jon M Sverrisson                  Osp Iceland                    ISL     35.98                    1:18.55
  2. Andreas Nord                      Osby Simsällskap                       39.30                    1:22.68
  3. Jakob Sjolander                   IF Rycket                              41.17                    1:26.94
  4. Gustav Ljungberg                  Kfum Kometerna                         42.19                    1:33.79
  5. Adrian Erwin                      Fjordur                        ISL     44.57                    1:37.86
  6. Gudmundur Margeirsson             Nes                            ISL     45.32                    1:42.18
  7. Bo Bertelsen                      Rhif Danmark                   DAN     49.79                    1:44.80
  8. Amundur Aor Asmundsson            Fjordur                        ISL     51.19                    1:47.54
  9. Anton Daggert                     Örebro Simsällskap                     50.60                    1:47.61
 10. Kristjan Jonsson                  Osp Iceland                    ISL     51.94                    1:50.49
 11. Jon P Jonsson                     Osp Iceland                    ISL     54.52                    1:56.76
 12. Anders Streijffert                IF 3 Hjartan                   SWE     53.74                    1:57.42
 13. Robert Isak Jonsson               Fjordur                        ISL     55.66                    1:59.05
 14. Hampus Mansson                    Furuboda                       SWE     57.73                    2:05.53
 15. Daniel L Solvason                 Osp Iceland                    ISL     57.69                    2:07.36
 16. Thomas Lindgren                   Krokoms HIF                          1:01.18                    2:14.56
 17. Henrik Iversen                    Maribo Hi                      DEN   1:04.20                    2:18.04
 18. Hasse Jansson                     Falkenbergs Simsällskap              1:10.84                    2:29.61
 19. David Andersson                   Södertälje Simsällskap               1:06.94                    2:32.15
 20. Erik Soderlund                    Krokoms HIF                          1:11.20                    2:33.45
 21. Andri Hilmarsson                  Osp Iceland                    ISL   1:11.78                    2:36.35
 22. Gardar Freyr Irisarson            Fjordur                        ISL   1:13.07                    2:40.15
 23. Murat Simsek                      IF 3 Hjartan                   SWE   1:19.20                    2:43.83
 24. Erik Norelius                     Krokoms HIF                          1:21.85                    3:03.91
     Agnar Mar Bjorgvinsson            Fjordur                        ISL                                  DSQ
     Peter Reschke                     IF 3 Hjartan                   SWE                                  DSQ
     Robert Erwin                      Fjordur                        ISL                                  DSQ
     Hallgrimur Atli Heimisson         Fjordur                        ISL                                  DSQ
 
   GREN: 23 25 BR K1 K4               FINAL
 
               KLASS: K1
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND                                25 m
  1. Therese Mattsson                  Krokoms HIF                                                       24.78
  2. Kristlaug Halldorsdottir          Nes                            ISL                                28.29
  3. Inga B Vilhjalmsdottir            Osp Iceland                    ISL                                29.65
  4. Maja  Przeklasa                   Maribo Hi                      DEN                                29.72
  5. Katrin A Hreidarsdottir           Osp Iceland                    ISL                                33.60
  6. Elin H Geirmundsdottir            Osp Iceland                    ISL                                35.37
  7. Emelie Bengtsson                  IF 3 Hjartan                   SWE                                36.47
  8. Karolina Brannman                 Mölndals Allmänna Simsällskap                                     43.56
  9. Gunnhildur B Bergsdottir          Osp Iceland                    ISL                                50.72
 
               KLASS: K2
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND                                25 m
  1. Emma Idesjo                       Nacka Hi                       SWE                                28.37
  2. Ida Wulf Andersson        98      Fifh                           SWE                                32.66
  3. Emma Danielsson                   Nacka Hi                       SWE                                33.69
  4. Linnea Nordstrom                  Nacka Hi                       SWE                                38.84
 
   GREN: 24 25 BR K1 K4               FINAL
 
               KLASS: K1
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND                                25 m
  1. Teo Renlund                       Solens IF                      SWE                                22.66
  2. Mar Gunnarsson                    Nes                            ISL                                24.47
  3. Tobias Klasson                    Deje Simsällskap                                                  24.91
  4. Lukas Antonsson                   Varbergs Sim                                                      38.91
  5. Alexander Gudmundsson             Nes                            ISL                                42.15
     Leo Baldursson                    Nes                            ISL                                  DSQ
 
               KLASS: K4
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND                                25 m
  1. Rasmus Lindstrom                  Solens IF                      SWE                                17.75
 
   GREN: 27 4*50 MEDLEY MIX           FINAL
 
               KLASS: Ö
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      200 m
  1. Mixed                             Mixed                                                           2:18.52
                                                                              34.67                      34.67
                                                                              40.22                    1:14.89
                                                                              34.46                    1:49.35
                                                                              29.17                    2:18.52
 
  2. Osp A                             Osp Iceland                    ISL                              2:37.47
     Kristjan Jonsson                                                          0.00                       0.00
     Jon M Sverrisson                                                          0.00                       0.00
     Bara Bergmann                                                             0.00                       0.00
     Daniel L Solvason                                                      2:37.47                    2:37.47
 
  3. Spackhuggarnma                    Solens IF                      SWE                              2:52.58
     Ann Christine Nordvall                                                   48.12                      48.12
     Linnea Backman                                                           47.65                    1:35.77
     Rasmus Lindstrom                                                         33.83                    2:09.60
     Johanna Hasselryd                                                        42.98                    2:52.58
 
  4. Delfinerna                        Solens IF                      SWE                              2:58.12
     Ellenor Engberg                                                           0.00                       0.00
     Teo Renlund                                                               0.00                       0.00
     Jimmy Norin                                                               0.00                       0.00
     Ylva Soderholm                                                         2:58.12                    2:58.12
 
  5. Fjordur A                         Fjordur                        ISL                              3:02.99
     Gudfinnur Karlsson                                                       49.96                      49.96
     Amundur Aor Asmundsson                                                   53.98                    1:43.94
     Robert Isak Jonsson                                                      44.94                    2:28.88
     Adrian Erwin                                                             34.11                    3:02.99
 
  6. Fantastic Four                    Varbergs Sim                                                    3:13.63
     Ulf Gronbeck                                                              0.00                       0.00
     Edit Sjostrand                                                            0.00                       0.00
     Rose Marie Robertsson                                                     0.00                       0.00
     Christoffer Lyckberg                                                   3:13.63                    3:13.63
 
  7. Sss                               Södertälje Simsällskap                                          3:21.89
                                                                              55.90                      55.90
                                                                            1:09.36                    2:05.26
                                                                              42.79                    2:48.05
                                                                              33.84                    3:21.89
 
  8. Mass                              Mölndals Allmänna Simsällskap                                   3:34.05
     Eje Olli                                                                 50.98                      50.98
     Erik Waldstam                                                          1:05.61                    1:56.59
     Johanna Wennberg                                                       1:01.13                    2:57.72
     Niklas Andersson                                                         36.33                    3:34.05
 
  9. Fhss                              Falkenbergs Simsällskap                                         3:39.97
     Elin Andersson                                                            0.00                       0.00
     David Karlsson                                                            0.00                       0.00
     Joanna Goransson                                                          0.00                       0.00
     Hanna Goransson                                                        3:39.97                    3:39.97
 
 10. Ringsted                          Rhif Danmark                   DAN                              3:46.55
     Louise Anholm                                                          1:11.25                    1:11.25
     Bo Bertelsen                                                             50.22                    2:01.47
     Lasse Anholm                                                             48.07                    2:49.54
     Michelle Reynolds                                                        57.01                    3:46.55
 
 11. Nacka Hi 1                        Nacka Hi                       SWE                              3:54.09
                                                                            1:09.21                    1:09.21
                                                                            1:14.06                    2:23.27
                                                                              37.99                    3:01.26
                                                                              52.83                    3:54.09
 
 12. Fjordur B                         Fjordur                        ISL                              3:56.41
     Sandra Lind Valgeirsdottr                                                 0.00                       0.00
     Dora Maria Fransdottir                                                    0.00                       0.00
     Elin Fanney Olafsdottir                                                   0.00                       0.00
     Elsa Sigvaldsdottir                                                    3:56.41                    3:56.41
 
 13. IF 3 Hjartan                      IF 3 Hjartan                   SWE                              4:05.74
     Emelie Bengtsson                                                       1:27.22                    1:27.22
     Peter Reschke                                                            57.17                    2:24.39
     Anders Streijffert                                                       51.21                    3:15.60
     Agnes Kramer                                                             50.14                    4:05.74
 
 14. Fjordur C                         Fjordur                        ISL                              4:13.72
     Gardar Freyr Irisarson                                                 1:03.71                    1:03.71
     Robert Erwin                                                           1:28.33                    2:32.04
     Hallgrimur Atli Heimisson                                                59.87                    3:31.91
     Agnar Mar Bjorgvinsson                                                   41.81                    4:13.72
 
 15. Osp B                             Osp Iceland                    ISL                              4:24.62
     Andri Hilmarsson                                                          0.00                       0.00
     Jon P Jonsson                                                             0.00                       0.00
     Hildur Sigurdardottir                                                     0.00                       0.00
     Hjalti G Gudmundsson                                                   4:24.62                    4:24.62
 
 16. Korokoms HIF Lag 1                Krokoms HIF                                                     4:29.25
     Erik Norelius                                                             0.00                       0.00
     Thomas Lindgren                                                           0.00                       0.00
     Karl Forsman                                                              0.00                       0.00
     Erik Soderlund                                                         4:29.25                    4:29.25
 
 17. Krokoms HIF Lag 2                 Krokoms HIF                                                     4:40.36
     Elin Lindberg                                                          1:25.38                    1:25.38
     Maria Karlsson                                                         1:06.95                    2:32.33
     Mia Lamberg                                                            1:07.02                    3:39.35
     Stina Rothoff                                                          1:01.01                    4:40.36
 
 18. Osp C                             Osp Iceland                    ISL                              4:46.59
     Alti M Haraldsson                                                         0.00                       0.00
     Inga B Vilhjalmsdottir                                                    0.00                       0.00
     Elin H Geirmundsdottir                                                    0.00                       0.00
     Inga B Vilhjalmsdottir                                                 4:46.59                    4:46.59
 
 
   GREN: 28 FIFH CUP 50 FJ            A-FINAL
 
               KLASS: Ö
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND                                50 m
  1. Lina Watz                         Karlstads Simsällskap                                             33.79
  2. Pernilla Lindberg                 SK So2                                                            35.53
  3. Maja Reichard                     Nacka Hi                       SWE                                36.39
  4. Linnea Backman                    Solens IF                      SWE                                38.83
  5. Bara Bergmann                     Osp Iceland                    ISL                                39.90
  6. Malin Jonsson                     Fifh                           SWE                                43.20
 
 
   GREN: 28 FIFH CUP 50 FJ            B-FINAL
 
  7. Edit Sjostrand                    Varbergs Sim                                                      45.56
  8. Ylva Soderholm                    Solens IF                      SWE                                50.01
  9. Dora Maria Fransdottir            Fjordur                        ISL                                53.42
 10. Rose Marie Robertsson             Varbergs Sim                                                      56.58
 11. Elsa Sigvaldsdottir               Fjordur                        ISL                                58.54
 12. Elin Fanney Olafsdottir           Fjordur                        ISL                              1:02.40
 
   GREN: 29 FIFH CUP 50 FJ            A-FINAL
 
               KLASS: Ö
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND                                50 m
  1. Jon M Sverrisson                  Osp Iceland                    ISL                                28.14
  2. Andreas Nord                      Osby Simsällskap                                                  31.12
  3. Rasmus Lindstrom                  Solens IF                      SWE                                31.27
  4. Sebastian Karlsson                Karlskrona Simsällskap                                            32.22
  5. Ludvig Nyren                      Säffle Simsällskap                                                33.39
  6. Jakob Sjolander                   IF Rycket                                                         33.76
 
 
   GREN: 29 FIFH CUP 50 FJ            B-FINAL
 
  7. Jimmy Norin                       Solens IF                      SWE                                35.41
  8. Gustav Ljungberg                  Kfum Kometerna                                                    37.57
  9. Kristoffer Lindstrom              Skellefteå Simklubb                                               39.17
 10. Adrian Erwin                      Fjordur                        ISL                                40.72
 11. Amundur Aor Asmundsson            Fjordur                        ISL                                43.05
 12. Kristjan Jonsson                  Osp Iceland                    ISL                                44.46
 
   GREN: 30 50 FR S1 S4               FINAL
 
               KLASS: S2
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND                                50 m
  1. Karen Axelsdottir                 Osp Iceland                    ISL                              1:47.94
 
               KLASS: S4
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND                                50 m
  1. Jennie Ekstrom                    Varabygdens Simsällskap                                           52.00
 
   GREN: 31 50 FR S1 S4               FINAL
 
               KLASS: S3
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND                                50 m
  1. Mikael Fredriksson                Örebro Simallians                                                 54.66
 
   GREN: 32 100 FR S5 S14             FINAL
 
               KLASS: S6
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
  1. Agnes Kramer                      IF 3 Hjartan                   SWE     49.88                    1:47.15
  2. Hedvig Henning Bruce              Nacka Hi                       SWE   1:01.44                    2:06.31
  3. Katrina Nasslander Cruz           Nacka Hi                       SWE   1:02.43                    2:07.34
  4. Maja Grahm                        Mölndals Allmänna Simsällskap        1:22.30                    2:53.89
 
               KLASS: S7
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
  1. Teodora Stankovic                 Sve Je Moguce Belgrad                1:03.88                    2:28.30
 
               KLASS: S8
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
  1. Sara Rurfors                      Falkenbergs Simsällskap              1:04.69                    2:13.31
 
               KLASS: S9
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
  1. Johanna Wennberg                  Mölndals Allmänna Simsällskap          48.70                    1:38.88
  2. Elin Fanney Olafsdottir           Fjordur                        ISL     47.89                    1:44.51
 
               KLASS: S10
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
  1. Malin Jonsson                     Fifh                           SWE     37.30                    1:18.48
 
               KLASS: S11
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
  1. Maja Reichard                     Nacka Hi                       SWE     35.28                    1:15.32
     Vaka Run Torsdottir               Fjordur                        ISL                                  DSQ
 
               KLASS: S14
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
  1. Pernilla Lindberg                 SK So2                                 31.90                    1:06.24
  2. Linnea Backman                    Solens IF                      SWE     35.99                    1:18.20
  3. Bara Bergmann                     Osp Iceland                    ISL     38.12                    1:19.93
  4. Nadja Joy                         Haslev SK                              38.45                    1:21.64
  5. Edit Sjostrand                    Varbergs Sim                           40.22                    1:26.63
  6. Ellenor Engberg                   Solens IF                      SWE     43.18                    1:29.70
  7. Rose Marie Robertsson             Varbergs Sim                           43.25                    1:30.93
  8. Louise Pedersen                   Haslev SK                              42.22                    1:30.95
  9. Ann Christine Nordvall            Solens IF                      SWE     43.66                    1:31.53
 10. Josefine Busk                     Södertälje Simsällskap                 44.27                    1:36.04
 11. Ylva Soderholm                    Solens IF                      SWE     44.30                    1:36.45
 12. Dora Maria Fransdottir            Fjordur                        ISL     47.38                    1:38.30
 13. Signe Vestergard                  Maribo Hi                      DEN     46.34                    1:41.41
 14. Elsa Sigvaldsdottir               Fjordur                        ISL     50.52                    1:42.75
 15. Joanna Goransson                  Falkenbergs Simsällskap                51.24                    1:44.39
 16. Maria Carlsson                    Kfum Kometerna                         50.90                    1:47.01
 17. Elin Andersson                    Falkenbergs Simsällskap                52.03                    1:48.40
 18. Asgerour Gudmundsdottir           Nes                            ISL     48.39                    1:49.02
 19. Mia Lamberg                       Krokoms HIF                            48.86                    1:49.92
 20. Stina Gustafsson                  Varbergs Sim                           58.55                    2:04.19
 21. Louise Anholm                     Rhif Danmark                   DAN   1:05.58                    2:06.24
 22. Hanna Goransson                   Falkenbergs Simsällskap                52.79                    2:09.94
 23. Hildur Sigurdardottir             Osp Iceland                    ISL   1:02.55                    2:11.43
 24. Sandra Lind Valgeirsdottr         Fjordur                        ISL     58.99                    2:14.37
 25. Stina Rothoff                     Krokoms HIF                          1:00.09                    2:14.85
 26. Maria Karlsson                    Krokoms HIF                          1:03.91                    2:17.87
 27. Unnur Aevarsdottir                Nes                            ISL     57.89                    2:24.13
 28. Linda Jensen                      Maribo Hi                      DEN   1:14.07                    2:37.18
 29. Lisa Sjolin                       Mölndals Allmänna Simsällskap        1:16.92                    2:49.06
 30. Ida Brandt                        Varbergs Sim                         1:13.08                    2:50.54
 31. Elin Lindberg                     Krokoms HIF                          1:30.89                    3:02.48
 32. Ellinor Svan                      Krokoms HIF                          1:54.38                    3:54.89
 
   GREN: 33 100 FR S5 S14             FINAL
 
               KLASS: S5
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
  1. Bjorn Erkus                       Nacka Hi                       SWE     57.17                    1:59.01
 
               KLASS: S6
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
  1. Karl Forsman                      Krokoms HIF                            45.12                    1:30.91
  2. Albin Oscarsson                   Örebro Simallians                      43.10                    1:33.67
 
               KLASS: S7
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
  1. Niklas Andersson                  Mölndals Allmänna Simsällskap          39.08                    1:23.71
  2. David Karlsson                    Falkenbergs Simsällskap                57.75                    2:03.30
 
               KLASS: S9
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
  1. Gudmundur Hermansson              Ifr                            ISL     32.58                    1:08.44
  2. Eje Olli                          Mölndals Allmänna Simsällskap          46.20                    1:38.77
 
               KLASS: S10
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
  1. Ludvig Nyren                      Säffle Simsällskap                     29.85                    1:00.83
  2. Kristoffer Lindstrom              Skellefteå Simklubb                    32.87                    1:07.79
  3. Scepan Zoric                      Sve Je Moguce Belgrad                  36.71                    1:22.93
  4. Christoffer Lyckberg              Varbergs Sim                           36.65                    1:23.49
 
               KLASS: S11
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
  1. Gudfinnur Karlsson                Fjordur                        ISL     44.11                    1:27.48
 
               KLASS: S12
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
  1. Mar Gunnarsson                    Nes                            ISL     39.96                    1:27.81
 
               KLASS: S14
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      100 m
  1. Jon M Sverrisson                  Osp Iceland                    ISL     26.07                      55.37
  2. Andreas Nord                      Osby Simsällskap                       29.52                    1:01.16
  3. Sebastian Karlsson                Karlskrona Simsällskap                 31.48                    1:06.86
  4. Gustav Ljungberg                  Kfum Kometerna                         32.00                    1:07.37
  5. Jakob Sjolander                   IF Rycket                              32.13                    1:08.60
  6. Jimmy Norin                       Solens IF                      SWE     33.93                    1:11.86
  7. Adrian Erwin                      Fjordur                        ISL     34.85                    1:13.74
  8. Anton Daggert                     Örebro Simsällskap                     35.40                    1:15.91
  9. Amundur Aor Asmundsson            Fjordur                        ISL     36.40                    1:16.55
 10. Sigurdur Gudmundsson              Nes                            ISL     35.48                    1:17.11
 11. Kristjan Jonsson                  Osp Iceland                    ISL     36.83                    1:18.39
 12. Gudmundur Margeirsson             Nes                            ISL     35.94                    1:19.52
 13. Daniel L Solvason                 Osp Iceland                    ISL     38.17                    1:25.81
 14. Agnar Mar Bjorgvinsson            Fjordur                        ISL     38.41                    1:26.97
 15. Bo Bertelsen                      Rhif Danmark                   DAN     41.59                    1:30.99
 16. Anders Streijffert                IF 3 Hjartan                   SWE     43.09                    1:32.11
 17. Ulf Gronbeck                      Varbergs Sim                           42.36                    1:33.52
 18. Robert Isak Jonsson               Fjordur                        ISL     45.02                    1:37.78
 19. Jon P Jonsson                     Osp Iceland                    ISL     47.07                    1:38.71
 20. Robert Erwin                      Fjordur                        ISL     48.41                    1:40.47
 21. Erik Norelius                     Krokoms HIF                            54.14                    1:56.18
 22. Gardar Freyr Irisarson            Fjordur                        ISL     57.27                    1:57.25
 23. Henrik Iversen                    Maribo Hi                      DEN     52.45                    1:57.44
 24. Henrik Andersen                   Maribo Hi                      DEN     57.52                    1:58.99
 25. Andri Hilmarsson                  Osp Iceland                    ISL     54.03                    1:59.29
 26. Thomas Lindgren                   Krokoms HIF                            52.98                    2:03.06
 27. Erik Soderlund                    Krokoms HIF                          1:01.32                    2:09.06
 28. Alti M Haraldsson                 Osp Iceland                    ISL   1:05.41                    2:10.11
 29. Michelle Reynolds                 Rhif Danmark                   DAN   1:01.60                    2:11.72
 30. Hallgrimur Atli Heimisson         Fjordur                        ISL   1:03.28                    2:13.33
 31. David Andersson                   Södertälje Simsällskap                 56.39                    2:16.41
 32. Peter Reschke                     IF 3 Hjartan                   SWE     58.30                    2:21.28
 33. Hasse Jansson                     Falkenbergs Simsällskap              1:12.89                    2:30.23
 34. Murat Simsek                      IF 3 Hjartan                   SWE   1:13.94                    2:30.88
 35. Johnny Skeie Mikalsen             Stegaberg Il                         1:36.26                    3:20.74
 
   GREN: 34 25 FR K1 K4               FINAL
 
               KLASS: K1
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND                                25 m
  1. Karolina Brannman                 Mölndals Allmänna Simsällskap                                     11.83
  2. Elin H Geirmundsdottir            Osp Iceland                    ISL                                20.50
  3. Maja  Przeklasa                   Maribo Hi                      DEN                                22.13
  4. Kristlaug Halldorsdottir          Nes                            ISL                                22.41
  5. Inga B Vilhjalmsdottir            Osp Iceland                    ISL                                25.53
  6. Katrin A Hreidarsdottir           Osp Iceland                    ISL                                26.19
  7. Emelie Bengtsson                  IF 3 Hjartan                   SWE                                26.88
  8. Gunnhildur B Bergsdottir          Osp Iceland                    ISL                                27.04
  9. Botulja Nejra                     Oaza Sarajevo                                                     43.54
 
               KLASS: K2
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND                                25 m
  1. Emma Idesjo                       Nacka Hi                       SWE                                23.15
  2. Emma Danielsson                   Nacka Hi                       SWE                                27.03
  3. Linnea Nordstrom                  Nacka Hi                       SWE                                27.44
 
               KLASS: K3
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND                                25 m
  1. Marta Orrby Tillander             Eksjö Sim- O Livräddnings SS                                    1:13.34
 
   GREN: 35 25 FR K1 K4               FINAL
 
               KLASS: S14
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND                                25 m
  1. Dusan Marisavljevic               Sve Je Moguce Belgrad                                             21.03
 
               KLASS: K1
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND                                25 m
  1. Nemanja Tadic                     Sve Je Moguce Belgrad                                             15.91
  2. Tobias Klasson                    Deje Simsällskap                                                  16.57
  3. Lukas Fajersson           98      Simsällskapet Iden             SWE                                16.91
  4. Mar Gunnarsson                    Nes                            ISL                                17.03
  5. Teo Renlund                       Solens IF                      SWE                                17.18
  6. Erik Waldstam                     Mölndals Allmänna Simsällskap                                     18.35
  7. Lukas Antonsson                   Varbergs Sim                                                      25.65
  8. Hjalti G Gudmundsson              Osp Iceland                    ISL                                31.16
  9. Alexander Gudmundsson             Nes                            ISL                                31.50
 10. Leo Baldursson                    Nes                            ISL                                57.53
 
               KLASS: K4
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND                                25 m
  1. Rasmus Lindstrom                  Solens IF                      SWE                                13.34
 
   GREN: 38 4*50 FR MIX               FINAL
 
               KLASS: Ö
 
PLAC NAMN                    FÖDD KOD  FÖRENING                       LAND     50 m                      200 m
 
 
  1. Mixed                             Mixed                                                           1:59.14
     Andreas Nordh                     Osby SS                                28.16                      28.16
     Pernilla Lindberg                 So2                                    30.99                      59.15
     Lina Watz                         Karlstad SS                            30.64                    1:29.79
     Ludvig Nyren                      Säffle SS                              29.35                    1:59.14
 
 
  2. Spackhuggarnma                    Solens IF                      SWE                              2:05.56
                                                                              30.39                      30.39
     Linnea Backman                                                           34.73                    1:05.12
     Rasmus Lindstrom                                                         28.65                    1:33.77
     Jimmy Norin                                                              31.79                    2:05.56
 
  3. Osp A                             Osp Iceland                    ISL                              2:14.74
     Kristjan Jonsson                                                         36.41                      36.41
     Bara Bergmann                                                            37.02                    1:13.43
     Daniel L Solvason                                                        36.29                    1:49.72
     Jon M Sverrisson                                                         25.02                    2:14.74
 
  4. Fjordur A                         Fjordur                        ISL                              2:36.04
     Gudfinnur Karlsson                                                       42.14                      42.14
     Amundur Aor Asmundsson                                                   35.77                    1:17.91
     Agnar Mar Bjorgvinsson                                                   43.30                    2:01.21
     Adrian Erwin                                                             34.83                    2:36.04
 
  5. Fantastic Four                    Varbergs Sim                                                    2:38.82
     Edit Sjostrand                                                           39.94                      39.94
     Rose Marie Robertsson                                                    43.32                    1:23.26
     Ulf Gronbeck                                                             38.97                    2:02.23
     Christoffer Lyckberg                                                     36.59                    2:38.82
 
  6. Delfinerna                        Solens IF                      SWE                              2:44.75
     Ann Christine Nordvall                                                   41.88                      41.88
     Teo Renlund                                                              40.56                    1:22.44
     Ellenor Engberg                                                          40.62                    2:03.06
     Ylva Soderholm                                                           41.69                    2:44.75
 
  7. Mass                              Mölndals Allmänna Simsällskap                                   2:46.36
     Erik Waldstam                                                            42.01                      42.01
     Eje Olli                                                                 42.83                    1:24.84
     Johanna Wennberg                                                         44.29                    2:09.13
     Niklas Andersson                                                         37.23                    2:46.36
 
  8. Sodertalje SS                     Södertälje Simsällskap                                          3:12.02
                                                                              58.38                      58.38
                                                                              58.47                    1:56.85
                                                                              44.77                    2:41.62
                                                                              30.40                    3:12.02
 
  9. Ringsted                          Rhif Danmark                   DAN                              3:12.32
     Louise Anholm                                                            54.12                      54.12
     Michelle Reynolds                                                        58.86                    1:52.98
     Bo Bertelsen                                                             41.78                    2:34.76
     Lasse Anholm                                                             37.56                    3:12.32
 
 10. Fjordur B                         Fjordur                        ISL                              3:20.35
     Vaka Run Torsdottir                                                    1:01.51                    1:01.51
     Dora Maria Fransdottir                                                   43.20                    1:44.71
     Elin Fanney Olafsdottir                                                  47.70                    2:32.41
     Elsa Sigvaldsdottir                                                      47.94                    3:20.35
 
 11. Fhss                              Falkenbergs Simsällskap                                         3:20.48
     Elin Andersson                                                           51.37                      51.37
     David Karlsson                                                           53.43                    1:44.80
     Hanna Goransson                                                          51.72                    2:36.52
     Joanna Goransson                                                         43.96                    3:20.48
 
 12. IF 3 Hjartan                      IF 3 Hjartan                   SWE                              3:21.26
     Emelie Bengtsson                                                       1:02.04                    1:02.04
     Peter Reschke                                                            47.60                    1:49.64
     Anders Streijffert                                                       41.85                    2:31.49
     Agnes Kramer                                                             49.77                    3:21.26
 
 13. Osp B                             Osp Iceland                    ISL                              3:23.96
     Andri Hilmarsson                                                         54.59                      54.59
     Inga B Vilhjalmsdottir                                                   58.17                    1:52.76
     Elin H Geirmundsdottir                                                   46.40                    2:39.16
     Jon P Jonsson                                                            44.80                    3:23.96
 
 14. Fjordur C                         Fjordur                        ISL                              3:30.74
     Gardar Freyr Irisarson                                                 1:01.01                    1:01.01
     Robert Erwin                                                             56.50                    1:57.51
     Hallgrimur Atli Heimisson                                                49.61                    2:47.12
     Robert Isak Jonsson                                                      43.62                    3:30.74
 
 15. Nacka Hi 1                        Nacka Hi                       SWE                              3:31.01
                                                                              33.09                      33.09
                                                                            1:02.70                    1:35.79
                                                                            1:01.92                    2:37.71
                                                                              53.30                    3:31.01
 
 16. Four Hunters                      Varbergs Sim                                                    4:21.56
     Ida Brandt                                                             1:10.89                    1:10.89
     Stina Gustafsson                                                         57.28                    2:08.17
     Lukas Antonsson                                                        1:05.33                    3:13.50
                                                                            1:08.06                    4:21.56
 
 17. Osp C                             Osp Iceland                    ISL                              4:29.21
     Hildur Sigurdardottir                                                  1:02.55                    1:02.55
     Gunnhildur B Bergsdottir                                               1:08.39                    2:10.94
     Katrin A Hreidarsdottir                                                1:07.98                    3:18.92
     Hjalti G Gudmundsson                                                   1:10.29                    4:29.21
 
 
 
 
      TÄVLINGSLEDARE                    TÄVLINGSSEKRETERARE
 
 
 
      Christer Jansson                   Johan Andersson\
 
      * * TILLHÖR SHIF:s Simkommitté      GRODAN HANDIKAPP 4.4 * *